Conducea beat pe străzile din Reghin Eveniment
  • admin
  • 0 comentarii
  • 296 Vizualizări

Conducea beat pe străzile din Reghin

etilotest-main-680x365Un bărbat în vârstă de 59 de ani, din Reghin, a fost surprins de polițiștii Biroului Rutier de la Poliția municipiului Reghin conducând beat în municipiul Reghin. Potrivit IPJ Mureș, ieri, 9 martie, în jurul orei 18,10, polițiștii Biroului Rutier, în timp ce efectuau serviciul de supraveghere şi control al traficului rutier, pe strada Vînătorilor, din municipiului Reghin, au oprit un autoturism, înmatriculat în Bulgaria, condus de un bărbat, de 59 de ani, din Reghin.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, acesta indicându-i o valoare de 0,74 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la Spitalul municipal Reghin, pentru recoltarea probelor de sânge.

Cercetările sunt continuate cu autorul în stare de libertate, pentru comiterea infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe, fiindu-i totodată suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice, până la soluţionarea cauzei.

Distribuie:

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Recomandari

Recent
Popular
Etichete


Citeste Zi de Zi Online


 

 











 

 

 

Print





Transilvania Business

ARHIVE

error: Content is protected !!