FOTO: Activitate de Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului, la Sighișoara Sanatate
  • redactia
  • 0 comentarii
  • 523 Vizualizări

FOTO: Activitate de Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului, la Sighișoara

Serviciul de Recuperare de Zi pentru Copilul cu Dizabilități din Comunitate Sighișoara, Centrul de Abilitare și Reabilitare Sighișoara și Asociația „Viața are Sens” au organizat, în urmă cu câteva zile, în Cetatea Medievală de la Sighișoara, o activitate pentru a sărbători Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului.

Alături de ei au fost și elevii din Sighișoara, iar Piața Cetății a devenit neîncăpătoare. Activitatea a fost marcată prin dansuri, cântece, activități sportive, iar albastrul a predominat.

„Să știți că astăzi dumneavoastră sunteți în centrul atenției, tocmai de aceea nu vreau să țin un discurs. Aș vrea, în schimb, să evidențiem devotamentul, răbdarea și iubirea celor care sunt zi de zi alături de acești copii și tineri extraordinari. Părinții, voi sunteți primii lor susținători – cu fiecare îmbrățișare și fiecare încurajare le demonstrați că sunt iubiți. Iar cei care și-au ales misiunea de a lucra cu acești copii minunați merită tot respectul nostru! Astăzi nu doar conștientizăm, ci mai ales apreciem!”, a transmis Ioan-Iulian Sîrbu, primarul municipiului Sighișoara.

(Redacția)

Distribuie:

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Recomandari

Recent
Popular
Etichete


Citeste Zi de Zi Online


 

 











 

 

 

Print





Transilvania Business

ARHIVE

error: Content is protected !!